Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Червень » 1 » Начальник відділу освіти взяла участь у науково-практичному семінарі
14:01
Начальник відділу освіти взяла участь у науково-практичному семінарі

   30 травня 2017 року у м. Чугуєві пройшов науково-практичний семінар для керівників місцевих органів управління освітою «Організація навчання дітей із особливими освітніми потребами у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів», організатором якого виступили Департамент науки і освіти Харківської облдержадміністрації, КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та місцева влада м. Чугуєва. У нараді взяла участь начальник відділу освіти Печенізької райдержадміністрації Наталія Прохорчук, начальники відділів/управлінь освіти інших районів та міст обласного підпорядкування Харківської області, а також чотирьох новостворених громад. 

   З привітальним словом до гостей звернулася міський голова Г.М. Мінаєва, яка підкреслила, що вирішення проблем дітей, які потребують особливих освітніх умов, вже давно є пріоритетними для місцевої громади, а О.О. Байназарова, заступник начальника Департаменту науки і освіти ХОДА, наголосила на надзвичайній важливості та всебічній підтримці створення інклюзивного середовища в освіті Харківщини.

   У ході семінару були розглянуті новації щодо запровадження інклюзивної освіти в Україні, нормативно-правові аспекти забезпечення організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, тонкощі методичного супроводу навчання особливих дітей в інклюзивних класах та роль психолого-медико-педагогічної консультації в запровадженні інклюзивної освіти.

   Після блоку теоретичних питань учасники семінару мали нагоду побачити роботу освітян Чугуєва з упровадження інклюзивної освіти на практиці. Гості відвідали інклюзивні групи у Чугуївському ДНЗ № 12 і Центр раннього втручання при ньому, а також ознайомилися з умовами для навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами в Чугуївському НВК № 6 та завітали до новоствореного в закладі ресурсного інклюзивного класу.

   Інклюзивний ресурсний клас (ще один подібний класі буде створений у ЗОШ № 8) відкритий завдяки перемозі м. Чугуєва в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та участі в проекті Європейського Союзу «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг», за фінансової підтримки органів місцевого самоврядування.

Переглядів: 260 | Додав: pechen_obrazov_otdel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar